zámeček Rendez-vous    

Rendez-vous

  ornament
 
 

Lovecký zámeček Rendez-vous nalezneme 3 km východně od Valtic, asi 300 metrů od silnice spojující Břeclav a Valtice. Byl postaven v letech 1810-1812 ve stylu triumfálních římských oblouků pro Jana I. Josefa z Liechtensteina jeho dvorním projektantem Josefem Hardtmuthem.

zámeček Rendez-vous

Je součástí Lednicko-valtického areálu, vybudovaného Aloisem  I. a jeho bratrem Janem z Lichtenštějna v okolí jejich hlavního rodinného sídla ve Valticích. Je to komplech 16 staveb, převážně loveckých zámečků a vyhlídek, z nichž se do dnešních dnů zachovalo pouze 15.

výjevy z 
        antické mytologie

Zámeček Rendez-vous, taky přezdívaný Dianin chrám, je zasvěcen bohyni lovu Dianě a sloužil k setkávání panstva před zahájením lovu. Hlavní fasády monumentální stavby jsou zdobeny výjevy z antické mytologie. Interiér je rozdělen do čtyř podlaží. První tři podlaží jsou rozdělena obloukem, kdy v levé části je dvou podlažní byt správce a nad ním je umístěn malý salonek, používaný k reprezentativním příležitostem. V pravé části je schodiště zaklenuté lunetami. Hlavním sál zámečku s bohatě zdobenými stěnami štukou je umístěn ve čtvrtém patře a zabírá plochu 7 x 16 m.

Lovecký zámeček Rendez-vous

Zámeček je využíván pro kulturní a společenské akce a od dubna do října je přístupný i pro návštěvníky, pro které je jedním z mnoha tipů na výlet po Lednicko Valtickém areálu.

     Poloha Rendez-vous na mapě:  zde

   Přístupnost:   autem směrem na východ od Valtic ( směrem na Břeclav )
              zaprakovat po levé straně na malém odpočivadle u
                         hájenky asi 3 km od Valtic a odsud pěšky asi 350m lesem
 

Otevírací doba - Rendez-vous
duben a říjen SO+NE 09:00 - 16:00
červen až srpen denně mimo pondělí 09:00 - 18:00
květen a září
denně mimo pondělí
09:00 - 17:00
 
Vstupné - Rendez-vous
Plné 50 Kč
Snížené 30 Kč
Rodinné 120 Kč
 
--------------------------------
Cestovní pojištění
Ojeté vozy Škoda octavia

 

Copyright © 2012 - JN

  CZIN.eu   Výměnné odkazy