Kaple sv. Huberta    

Kaple svatého Huberta

  ornament
 
 

Novogotickou lesní kapli zasvěcenou sv. Hubertovi nechal postavit Alois II. z Liechtensteina roku 1855. Její poloha je situována na cestě mezi loveckým zámečkem Rendes-vous, kde začínaly hony a mezi Janovým hradem kde končily.

Kaple svatého Huberta

Stavba je koncipována jako trojboká otevřená stavba z pískovcových kvádrů ve stylu anglické novogotiky. Bohatě zdobená střecha je podepřena třemi sloupky, které přechází v horní časti ve věžičky. Uprostřed kaple stojí na zdobeném oltáři socha svatého Huberta patrona myslivců.

Svatý Hubert

Svatý Hubert není patronem jen myslivců, ale i střelců, řezníků, kožešníků a dalších řemeslníků. Narodil se kolem roku 655 ve Francouzké Akvitánii. Pocházel ze šlechtického rodu a byl náruživým lovcem. Po smrti své ženy se rozhodl pro službu Bohu. Podle legendy se setkal na jednom z lovů s jelenem, kterému mezi parohy svítil kříž, který k němu promluvil: „Proč stále jen hledáš a lovíš zvěř? Je na čase, abys začal hledat Boha!“. Na základě tohoto zážitku se stal biskupem a zasloužil se o přistoupení většiny obyvatel Arden na křesťanství.

Kaple sv. Huberta

Kaple je nejmladší stavbou Lednicko-Valtického areálu. Je celoročně volně přístupná. Nalezneme ji na lesní mýtině při červené turistické značce mezi Valticemi a Lednicí asi 2 km jihovýchodně od Tří grácií..

     Poloha Kaple svatého Huberta na mapě:  zde

     Přístupnost:   autem z Valtic směrem na Lednici a zaprakovat nedaleko
                           Tří Grácií a odsud pěšky asi 1.5-2 km po čevené turist.    
                           značce po lesní cestě směrem na jih
                           nebo v opačném směru od Rendez-vous po červené značce
                           asi 1.3 km směrem na sever 
 

 
--------------------------------
Cestovní pojištění
Ojeté vozy Škoda octavia

 

Copyright © 2012 - JN

  CZIN.eu   Výměnné odkazy